Noras išsilaisvinti iš „karūnų“ atvedė mus iki holistinio verslo valdymo

Abi patyrėme, ką reiškia prarasti kontrolę ir galimybę keisti įmonę kaip sistemą, kai sistema buvo stipresnė už mus. Šiandien žinome, jog nepakanka Lean, TOC, Agile, BPMP ar kitų neteisingu būdu diegiamų įrankių sistemai pakeisti. Tik verslo lyderiams supratus verslą kaip holistinę sistemą ir savo sprendimų įtaką jame, galime pakeisti sistemos paradigmą. 

 

Skaityti daugiau

Aš, Laura Gerrits Gedvilė, būdama 23 metų, įkūriau gamybinę įmonę ir savo energiją sutelkiau į vadovėliuose išdėstytų lyderystės sistemų ir teorijų pritaikymą nuosavo verslo kasdienybėje. Troškau turėti įmonę, kuri tvariai augtų bendromis komandos, klientų ir tiekėjų pastangomis. Rodos turėjome viską: artimą partnerystę su klientais, užsakymų augimą, verslo discipliną, puikius technologus, įrangą ir kompetetingą komandą…tačiau neapleido 24 val/7 d. klausimai “kaip darant mažiau uždirbti daugiau pelno?”, “kaip neįsisukti į užburtą verslo augimo ratą, po kurio dividendų kasmet lieka vis mažiau?”.

Tuo metu aš, Vilma Nasteckienė, sėkmingai kilau karjeros laiptais didelėje korporacijoje, susidurdama ir su tamsiąja korporatyvinio valdymo puse. Nemigo naktys, paryčiais siunčiama informacija, darbas nepaisant ligos, kartu su kolegomis kuriami sprendimai, kuriems lemta numirti nesulaukus pritarimo iš viršaus… Nepaisant nuolatinio mokymosi ir asmeninio tobulėjimo, ambicijų, tikėjimo ir pastangų keisti sistemą, nerimo bei desperacijos jausmas buvo kasdienybės palydovas.

Nors mudviejų patirtis skirtinga, abi patyrėme, ką reiškia prarasti kontrolę ir galimybę lemti rezultatą organizacijoje. Aistra susigrąžinti visa tai 2013 metais mus suvedė į komandą. Asmeniškai patirti įprastos verslo vadybos apribojimai ir troškimas keisti pasenusias struktūras mus pastūmėjo ieškoti praktikoje pritaikomų sprendimų, nukreiptų į skaudžiausias įmonių ir industrijų problemas.

Aistrą keistis ir keisti, kartu su verslo savininkais ir įmonių vadovais išaiškintus bei įveiktus skausmingiausius iššūkius, mes sudėjome į holistinės įmonės filosofiją. Tenka pripažinti, kad vien metodinių žinių – Agile, TOC, Lean, BPMN ir pan. – nepakanka norint pakeisti sistemą. Verslo lyderiai pirmiausiai turi pakeisti savo įsitikinimus ir sistemos paradigmą. Tik tada jie kartu su savo komanda gali sutelkti žinias ir priimti drąsų sprendimą perkurti esamą vadybos sistemą į holistinę.

Šiandien mes galime tvirtai pasakyti, kad nėra jokios stebuklingos piliulės verslo transformacijai. Vis dėlto, mes sąmoningai galime sukurti stebuklą sujungdami savo žinias apie ekosistemą ir kartu ją keisdami. Mes galime patys sujungti taškus, nelaukdami kol sistema tai padarys už mus arba kol bus per vėlu įsitraukti į pasikeitusį verslo žaidimą.

Nors mūsų bendros žinios apjungia per 10 skirtingų vadybos metodikų, tikrasis išskirtinumas yra mūsų aistra ir individualus požiūris į kiekvieną klientą.

Dirbame su įvairaus dydžio įmonėmis ir pačios patyrėme problemas, kurias holistinės įmonės klientai nori išspręsti. Apjungta patirtis ir verslo išmanymas išgrynino, kokių rezultatų iš tiesų siekia klientai:

 • Atrasti atotrūkį tarp įprastinio verslo ir eksponentinio augimo
 • Sutvarkyti išaugusią didelę ir nepaslankią sistemą
 • Suprasti esamus ir būsimus kliento poreikius
 • Be didelių investicijų pakeisti statišką sistemą į prisitaikančią
 • Sukurti discipliną, leidžiančią susitelkti ir įgyvendinti strategiją
 • Pagreitinti sprendimų priėmimą įmonėje
 • Pasiekti  komandos vadovų įsipareigojimus ir pasiryžimą nedelsiant pertvarkyti esamą verslą
 • Pritaikyti Lean vadybą savo unikaliai situacijai ir visai ekosistemai
 • Sukurti sistemą, kur padaliniai kartu dirba vienam aiškiam tikslui
 • Susigrąžinti laiką sau, kad verslas neužvaldytų viso gyvenimo
 

The Holistic Enterprise komandoje su šiomis problemomis susiduriame nuolat, o jos kyla dėl vienos ir tos pačios priežasties. Daugumos organizacijų struktūra yra hierarchinė, labiau pritaikyta funkcijoms deleguoti iš viršaus, o ne susitelkti į holistinių sprendimų paieškas, įtraukiant visus susijusius padalinius. Visa tai užkerta kelią kūrybiškumui žemesniuose lygiuose, o vadovai lieka įkalinti nuolatinio spaudimo spąstuose. Nepaslanki sistema ir nuolatinė įtampa lemia, kad žmonės organizacijoje tiesiog pamiršta klientą nespręsdami realių jo problemų. Kol visi užsiėmę „gaisrų gesinimu”, vis daugiau klientų nusigręžia, o visa sistema greitai sustoja.

Aukščiausio lygio vadovams padedame atsitraukti nuo kasdienių „gaisrų“ ir ieškoti sprendimų matant visos sistemos vaizdą. Lankstesnė organizacijos struktūra suteikia komandai galimybes priimti greitesnius ir geresnius sprendimus, kurie akivaizdžiai sukuria daugiau vertės klientui. Sugrįžta pasitikėjimas komanda, kuriai klientas yra viso verslo ašis, kaip buvo verslo kūrimo pradžios stadijoje.

Mes išlaisviname verslą iš nelanksčių taisyklių, kurios jį daro pažeidžiamą. Vadovaudamiesi holistiniu požiūriu, jūs tvirtai ir iš esmės sprendžiate klientų problemas, ir greitai tampate išskirtiniu paslaugų teikėju rinkoje. To ir siekiame, kurdami holistinę įmonę.

SUSIPAŽINKITE SU MŪSŲ KOMANDA

Laura Gerrits - Gedvilė

Įkūrėja, CEO, verslo mentorė
 “Geležinė ranka aksominėje pirštinėje”

 • Verslo sektoriai

  Aviacija, pastatų administravimas, nekilnojamo turto vystymas ir statyba, IT, viešbučiai, bankininkystė, sveikatos priežiūra, odontologija, vertimai, mados industrija, baldų gamyba, elektronikos pramonė, gyvenamųjų namų priežiūra

 • Mokslinis tyrimas

  Daily visual management system as a backbone managing company end-to-end

 • Išsilavinimas

  • MSc Lean and Holistic Enterprise, Buckingham University, UK

  • BSc Business Law, Copenhagen Business School, Denmark

  • ICC certified Life Coach, Denmark

 • Kalbos

  Anglų, danų, lietuvių, supranta visas skandinavų kalbas.

Vilma Nasteckienė

Partnerė, verslo mentorė
“X-ray akys įmonėje”

 • Verslo sektoriai

  Finansinės paslaugos, atliekų tvarkymas ir perdirbimas, IT, mažmeninė prekyba, baldų gamyba, elektronikos pramonė, metalo apdirbimas, pastatų priežiūra ir administravimas, energijos tiekimas, policija, NT vystymas ir statyba, e-komercija

 • Mokslinis tyrimas

  Risk management in management practices: the holistic approach

 • Išsilavinimas

  • MSc Entrepreneurship and Management, Vytauto Didžiojo Universitetas, Lietuva, Weber State University, the USA

  • BSc Business Administration, Vytauto Didžiojo Universitetas, Lietuva

  • PhD studentė ISM Ekonomikos ir vadybos universitete

  • ICC Certified Coach

 • Kalbos

  Anglų, lietuvių, rusų.

Naršydami puslapyje Jūs sutinkate su privatumo politika.