„Holistic Enterprise“ atsiradimas

Iš vertikalios į Holistinę įmonę

Kadangi pasauliui pristatoma nauja „Holistic Enterprise“ vadybos filosofija, norime papasakoti, kaip ir kodėl po aštuonerių metų tylos nusprendėme ją pristatyti kiekvienam planetos aukšto lygio vadovui ir verslo savininkui.

Prieš penkiolika metų mažai težinojau apie skirtingas vadybos filosofijas. Tačiau, būdama jauna MVĮ savininkė, degiau noru atrasti kelią, kaip knygose gražiai aprašytas lyderystės ir sistemų teorijas paversti verslo kasdienybe. Troškau sukurti įmonę, kurioje žmonės, klientai ir tiekėjai galėtų kartu kurti ir įgyvendinti eksponentinį augimą savo srityje.

Nors turėjau gerą išsilavinimą verslo srityje, puikių vadovavimo ir konsultuojamojo ugdymo įgūdžių ir aiškiai supratau klientų poreikius bei jų nusivylimus, vis tiek jaučiau, kad trūksta kažko svarbaus.

Naktimis man neduodavo ramybės klausimas, kaip nuolat tinkamai ir greitai pertvarkyti verslą, kad jis atitiktų būsimus iššūkius ir klientų poreikius.

Pastarąjį dešimtmetį organizacijos buvo orientuotos į augimą, tvarumą, žmonių ir lyderystės ugdymą. Bendrovės kaip apsėstos rūpinosi LEAN įgyvendinimu arba siekė nepriekaištingo veikimo, o tada bandė išlaikyti išties sunkiai pasiekiamas priemones – keitė senuosius KPI naujais, kūrė naujus standartus ir procedūras, valdė augimą pridėdamos dar vieną hierarchijos lygį arba įvesdamos dar vieną pokyčių programą, kuria siekiama pakeisti žmonių mąstyseną ir elgesį. Mano partnerė ir „Holistic Enterprise“ bendraįkūrėja Vilma tai patyrė asmeniškai, 16 metų pristatydama šiuos pokyčius verslo pasaulyje.

Tiek dabartinio vadybos pasaulio apribojimai, tiek mūsų užsidegimas pertvarkyti šią struktūrą paskatino mus išvystyti praktinį požiūrį į aktualiausių įvairių verslo sričių problemų sprendimą.

„Holistic Enterprise“ vadybos filosofiją pagimdė aistra bei įmonių savininkų ir vadovų patiriamų problemų skirtumai. Tačiau, diegiant tokius metodus kaip „Agile“, „Theory of Constraints“, LEAN, BPM (verslo procesų valdymas), nepakanka pakeisti sistemos paradigmos. Verslo lyderiams labai svarbu suprasti sistemą kaip VISUMĄ ir kartu kurti gilias kolektyvines žinias, leidžiančias suardyti esamą valdymo sistemą.

Per pastaruosius 8 metus kartu su vadovais pertvarkėme paslaugų ir gamybos įmones, kuriose dirba daugiau nei 2 000 darbuotojų. Nuo 2012 m. vykdėme veiklą daugybėje sričių, įskaitant aviaciją, švietimą, IT, statybą, pastatų valdymą, policiją, greitosios medicinos pagalbos paslaugas, odontologiją, viešbučių ūkį, maisto, baldų, tekstilės, elektronikos, metalo pramonę.

Kelionė buvo sunki, bet jos metu išvystėme aiškius principus, leidžiančius panaudoti seną sistemą ir žingsnis po žingsnio paversti ją holistine įmone.

Kas yra holistinė įmonė?

Visų pirma – tai vadovo laisvė tinkamai ir greitai modeliuoti verslą, kad jis pasitiktų augančius ateities sunkumus naudodamas paprastą ir aiškiai apibrėžtą verslo architektūrą bei discipliną operatyviniu, taktiniu ir strateginiu lygmeniu.

Holistinė įmonė („Holistic Enterprise“) yra nauja vadybos filosofija, leidžianti vadovams prisitaikyti prie nuolat kintančio pasaulio. Ji senas organizacines paradigmas paverčia holistinę vertę kuriančia priklausomybe tarp žmonių ir jūsų organizacijos komandų. Tai reiškia, kad reikia: 

  • Numatyti sistemos vientisumą ir klientų poreikius.
  • Pertvarkyti savo organizaciją, iš orientuotos į vidinius poreikius, į orientuotą į bendrus poreikius.
  • Sukurti savo įmonei proveržio strategiją, remiantis ekosistemos lūžio taškais.
  • Pašalinti atskiras kompetencijų sistemas.
  • Sukurti skaidrumo ir disciplinos kultūrą, teikiančią „end-to-end“ kliento vertę.
  • Paskatinti patikimą ir greitą sprendimų priėmimą tinklaveikos komandose.
  • Puoselėti atskaitomybę, aukštą moralę ir energiją tinklaveikos komandose.
  • Išplėsti vadovų kompetenciją priimti sprendimus matant organizacijos visumą, o ne atskiras jos dalis.
  • Pritaikyti LEAN filosofiją savo ekosistemai, kad ji veiktų verslui, o ne jūs jai.

 

Daug apie tai nekalbėjome. Buvome tylios holistinių įmonių kūrėjos. Bėgant metams mūsų klientai vis labiau skatino kurti tarptautinį „Holistic Enterprise“ judėjimą.

Visada sakydavom, kad norint sugriauti senus valdymo modelius reikia drąsos. 2020 metais pandemija sutraukė verslo grandines , dalis industrijų patyrė svaiginamą šuolį, dalis išgyveno senų patikrintų modelių ir ryšių griūtį. Kaip C lygio vadovas turite tokių atsakomybių, apie kurias kiti žmonės net nedrįsta pagalvoti. Mes raginame visus vadovus ir įmonių savininkus daryti įtaką savo verslui kaip ekosistemos daliai ir perkurti savo verslo modelį holistiniu būdu.

 

Nuoširdžiai Jūsų

Laura Gerrits-Gedvilė,
„Holistic Enterprise“ įkūrėja

Nepraleiskite kito tinklaraščio įrašo!

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausius patarimus kaip valdyti verslą holistiniu būdu.

Naujausi straipsniai

Nori kartą per mėnesį gauti laišką kupiną praktiškų patarimų kaip valdyti veiklą holistiniu būdu?

Naršydami puslapyje Jūs sutinkate su privatumo politika.